O nas


Naszą misją jest kompleksowe wsparcie rodzin w procesie wychowawczym i rozwojowymPowstaliśmy po to, aby pomagać dzieciom i młodzieży rozwijać ich talenty i osiągać maksimum swoich możliwości w indywidualnym tempie. Szczególnie koncentrujemy się na pomocy dzieciom z rozmaitymi problemami rozwojowymi i zdrowotnymi. 

Pomysł na założenie Fundacji zrodził się z inicjatywy matek zmagających się z trudnościami rozwojowymi i wychowawczymi swoich dzieci. 

                                                         

Brak ruchu i bodźców sensorycznych, zbyt długi czas spędzany przed ekranem komputera, nietolerancje pokarmowe, ADHD, trudności w relacjach z innymi to tylko niektóre dysfunkcje jakim chcemy wspólnie przeciwdziałać. Różnorodność oferty naszych zajęć pozwala na zminimalizowanie współczesnych problemów naszych podopiecznych. Pobudzamy wyobraźnię, uczymy jak funkcjonować w grupie, rozwijamy pasje i zainteresowania. 

W naszej Fundacji pragniemy dzielić się zdobytym doświadczeniem, ułatwiać dzieciom wkraczać w kolejne etapy rozwoju oraz sprawiać, aby dzieciństwo niosło za sobą radość i zadowolenie.

 




Co oznacza bycie Fundacją?

Fundacja Rozwoju i Terapii "Moja Przestrzeń" działa w konwencji Fundacji, tzn. możemy prowadzić i prowadzimy zarówno działalność odpłatną
jak i nieodpłatną,
 wspomagamy się także działalnością gospodarczą, dzięki której koszt naszej działalności odpłatnej jest częściowo refundowany. 

Często udaje nam się pozyskać granty lub dotacje. To właśnie dzięki naszym grantodawcom i innym dobroczyńcom, dość często zdarzają się u nas programy finansowane lub dofinansowywane. Oferujemy je najczęściej w lokalnych szkołach i przedszkolach, również dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji. 

Co jeszcze oznacza bycie fundacją? Oznacza to, że środki które generujemy dzięki naszej działalności odpłatnej lub gospodarczej możemy przeznaczać jedynie na nasz dalszy rozwój, na podobną działalność. To znaczy, że nikt z nas nie jest w stanie dodatkowo się na nich wzbogacić. Wypracowujemy rzeczy, dzięki którym możemy się razem rozwijać. Oczywiście oznacza to, że praca w Fundacji nie jest dla wszystkich. Praca w Fundacji jest dla osób, które naprawdę chcą w Fundacji pracować, które mają misję, które żywią się w pewnym sensie satysfakcją moralną z tego co robią, z tego, że możemy zrobić coś fajnego, z tego, że kreujemy jakieś dobro, które gdzieś dalej od nas idzie.

 

Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym - co to oznacza?

Oznacza to, że zatrudniamy osoby defaworyzowane na rynku pracy. Może to również oznaczać, że są to osoby borykające się z jakąś niepełnosprawnością albo osoby, które z różnych powodów nie były w stanie pracować przez jakiś czas. Często są to mamy powracające na rynek pracy, które nie mogą wrócić w sposób jaki oczekiwałby tego rynek komercyjny, ale u nas znajdują wystarczająco dużo elastyczności, aby dostosować swoje możliwości czasowe do naszych grafików i odwrotnie. 

Dzięki temu, że Państwo przychodzicie do nas - wspomagacie te osoby!

Nasz nietypowy sposób działania, oznacza, że działamy z zamierzeniem wsparcia całościowego. Chcemy terapie czy zajęcia z dziećmi prowadzić w sposób jak najbardziej efektywny, najkorzystniejszy dla dzieci.

Oznacza też, że pracujemy nad tym, aby opiekunom, rodzicom dzieci, było nieco lżej. Zapewniliśmy przestrzeń, w której rodzice czekając na swoje pociechy mogą odpocząć, mogą poczuć się komfortowo, zająć się albo własną pracą, albo chociażby przejrzeć literaturę na tematy działalności Fundacji. Mamy bogatą literaturę na temat integracji sensorycznej, rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci. 

Rodzice bardzo często przeglądają u nas tę literaturę. Myślę, że chyba nie ma drugiego takiego miejsca w Krakowie, które by dysponowało taką różnorodnością zgromadzonych materiałów i jest to zdecydowanie nasz powód do dumy. 

Zachęcamy do skorzystania nie tylko rodziców, którzy przychodzą z dziećmi na terapię. Jeżeli ktoś ma ochotę przyjść i przeglądnąć to czym dysponujemy, spędzić u nas trochę czasu, sam lub z dzieckiem - zapraszamy!