ZARZĄD FUNDACJI
Katarzyna Leśko

 

Katarzyna Leśko

prezes zarządu fundacji

Informatyk, pedagog, Prezes Zarządu Fundacji. Ukończyłam studia magisterskie w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zarządzanie Systemami Informatycznymi na Pace University w Nowym Jorku. Dorosłe życie spędziłam w USA, gdzie przez wiele lat pracowałam w zarządzaniu ryzykiem. Jako wolontariusz pracowałam dużo z dziećmi i studiującą młodzieżą. Z tego okresu, a także po doświadczeniach 11 września, pozostała mi wciąż niezaspokojona chęć pomocy i rozwiązywania sytuacji trudnych. Fundacja, to jedna z jej realizacji :) Mama dwóch chłopców, entuzjastka zdrowej kuchni, książek, słońca, roweru i lasu.
Aleksandra Matląg

 

Aleksandra Matląg

wiceprezes zarządu fundacji

Jestem z wykształcenia psycholożką, ukończyłam też studia podyplomowe z „Żywienia w zdrowiu i chorobie" w Collegium Medicum UJ. Razem z Kasią Lesko współtworzyłam fundację, obecnie jestem jej wiceprezeską. Jestem również mamą dwójki dzieci, które motywują mnie do poszerzania wiedzy z zakresu zdrowego żywienia i suplementacji. W fundacji prowadziłam warsztaty dietetyczne dla mam i ich maluszków, jak również starszych dzieci. W wolnym czasie czytam książki, w tym kucharskie i dietetyczne;), lubię pływać, jeździć na rowerze i ćwiczyć jogę.
Marzena Martyka

 

Marzena Martyka

członek zarządu, kierownik fundacji

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Ochrona Dóbr Kultury oraz studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi, jestem także specjalistą ds. Kadr. W Fundacji czuwam nad różnymi obszarami m.in. recepcją, zespołem, marketingiem, dokumentacją oraz ogólną organizacją - tak, aby wszystko działało jak najlepiej ;) Jestem pasjonatką sztuki oraz zwolenniczką kreatywnych rozwiązań. Najchętniej swoją wiedzę poszerzam z zakresów takich jak: komunikacja, zarządzanie, rozwój, motywowanie, czy współpraca.
ADMINISTRACJA
Mariia Kotelnikova

 

Mariia Kotelnikova

recepcjonistka

Umówić? Przenieść? Odwołać? Spokojnie, zrobimy to w jak najlepszy sposób. W Fundacji zajmuję się Recepcją a największą radość sprawia mi satysfakcja klienta. A jeszcze – przyjechałam z Ukrainy w kwietniu 2022 razem z mężem i dwoma kotami. Poza pracą lubię spacerować, oglądać zdjęcia, gotować coś smacznego i zajmować się organizacją sesji zdjęciowych dla męża, bo on pracuje jako fotograf, a Kraków jest jak jedno wielkie studio, gdzie każdy może poczuć się modelką. Bardzo podoba mi się język polski, tłusty czwartek (nie mamy takiego) i klimat Krakowa. W Odessie pracowałam jako przewodniczka w Muzeum Literatury i dziennikarka.
Hanna Malinowska

 

Hanna Malinowska

recepcjonistka, koordynatorka projektów

Jestem studentką Zarządzania Publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do Krakowa przyjechałam prosto z zielonych płuc Polski - z Podlasia. W Fundacji czuwam nad pomyślnym przebiegiem projektów. Czasem można też spotkać mnie na recepcji. :) W wolnym czasie poszerzam swoją wiedzę w zakresie zarządzania i pracy z zespołem, a ponadto jestem Instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego.
Anna Basista

 

Anna Basista

administracja

Jestem absolwentką zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fundację wspieram zdalną obsługą biura, przygotowuję materiały marketingowe oraz administruję stronę internetową. W wolnym czasie lubię czytać książki, które przybliżają świat przyrody, psychologii, doskonalić swoją grę na ukulele oraz uczyć się języka włoskiego.
Larysa Pashchenko

 

Larysa Pashchenko

obsługa księgowa

Posiadam wyższe wykształcenie techniczne - ukończyłam Politechnikę. Moim drugim kierunkiem edukacji była księgowość. Pracuję w tym zawodzie ponad 12 lat. Do Krakowa przyjechałam 3 lata temu. Ukończyłam kursy z zakresu rachunkowości i HR (kadr i płac) i marzyłam o pracy w swojej specjalizacji. Bardzo mi się podoba to czym zajmuje się nasza Fundacja, ponieważ też jestem mamą, która od ponad 6 lat wychowuje swoje najmłodsze dziecko. Dwójka starszych dzieci jest już dorosła. Nade wszystko cenię i kocham życie, zwracam uwagę na rozwój osobisty, harmonię we wszystkim. Uwielbiam czytać współczesnych autorów i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Interesuję się psychologią relacji międzyludzkich.
TERAPEUCI SI/TRENERZY TUS
Agnieszka Iwaniuk

 

Agnieszka Iwaniuk

terapeuta SI, trener TUS, pedagog resocjalizacji

Jestem z wykształcenia pedagogiem resocjalizacji z interwencją kryzysową. Aktualnie jestem opiekunem w żłobku oraz terapeutą integracji sensorycznej. Praca z dziećmi poprzez zabawę jest moją pasją. Prowadzę zajęcia z integracji sensorycznej, które mają za zadanie stymulować procesy zmysłowe dzieci. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, komunikatywną, uśmiechnięta, empatyczną, która poszerza swoją wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka. Zajęcia z terapii integracji sensorycznej prowadzę w miłej atmosferze z uwzględnieniem potrzeb dzieci. Pragnę, aby dzieci podczas zajęć czuły się bezpiecznie i, aby zajęcia były dla dzieci dobrą zabawą.
Magdalena Małek

 

Magdalena Małek

terapeuta SI, fizjoterapeuta

Skończyłam fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Obecnie w Fundacji będę prowadzić zajęcia SI, ćwiczenia korekcyjne i terapię NDT - Bobath dla dzieciaków. Praca z dziećmi daje mi poczucie satysfakcji i wywołuje uśmiech na mojej twarzy, gdy jestem w stanie pomóc najmłodszym. W wolnym czasie pasjonuje się tańcem i aranżacją wnętrz.
Anna Janik (Porębska)

 

Anna Janik (Porębska)

terapeuta SI, psycholog, trener TUS, trener TZA

Jestem psycholożką w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego, w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam przygotowanie pedagogiczne oraz studia przygotowujące do prowadzenia terapii integracji sensorycznej oraz diagnozy w tym zakresie. Prowadzę terapię w oparciu o nurt poznawczo-behawioralny, konsultacje psychologiczne, treningi umiejętności społecznych, treningi zastępowania agresji i radzenia sobie z emocjami trudnymi, a także wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży w kryzysach. W swojej pracy korzystam z metod, których jakość jest potwierdzona badaniami naukowymi. Podążam za swoimi klientami, pracujemy w ich tempie, w zgodzie z ich emocjami. Bardzo ważna jest dla mnie relacja terapeutyczna, która jest fundamentem dalszej pracy. Prywatnie pasjonatka wycieczek górskich, natury, jogi oraz fantastyki i kryminałów.

 

Agnieszka Dyrda

terapeuta SI

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej i na co dzień pracuję jako nauczyciel w przedszkolu Montessorii. Ukończyłam również studia magisterskie z opieki nad małym dzieckiem z pedagogiką Montessorii oraz studia podyplomowe z Integracji Sensorycznej. W Fundacji zajmuje się prowadzeniem zajęć z integracji sensorycznej. Praca z dziećmi jest moją pasją i daje mi niesamowicie dużo frajdy i satysfakcji. Staram się by dzieci podczas zajęć dobrze się bawiły i chętnie współpracowały. W wolnych chwilach uprawiam sport i gotuję.
Monika Heyer

 

Monika Heyer

terapeuta SI

Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności sądowo-klinicznej oraz studia podyplomowe na kierunku integracji sensorycznej. Dodatkowo posiadam certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć ze smyko-multisensoryki, czyli zajęć sensorycznych ogólnorozwojowych (opracowanych w oparciu o założenia integracji sensorycznej). Praca w żłobku pozwoliła mi nabyć umiejętność nawiązywania kontaktu z dziećmi niezależnie od wieku czy trudności, z którymi mogą się mierzyć. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć najważniejszy dla mnie jest komfort dziecka, poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie, którym mnie obdarza podejmując ze mną wspólne aktywności. Budowanie relacji daje gwarancję osiągnięcia efektywności zajęć, które odbywając się w przyjaznej atmosferze odpowiednio stymulują rozwój dziecka. Szczególną uwagę poświęcam indywidualnemu podejściu, dzięki czemu wybrane przeze mnie metody pracy są dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta. Uważam, że trafnie dobrany program terapeutyczny jest w stanie poprawić jakość funkcjonowania każdego małego pacjenta, pozwalając mu cieszyć się codziennością w jak największym stopniu.
Justyna Lupa Terapeuta SI

 

Justyna Lupa

terapeuta ręki, terapeuta SI, terapeuta zajęciowy, instruktor rekreacji ruchowej

Terapeuta zajęciowy, terapeuta integracji sensorycznej oraz terapii ręki . Prowadząc zajęcia z zakresu terapii SI uzupełniam ją wprowadzając elementy z dnia codziennego by osiągnąć zamierzony cel. Niektóre terapie uzupełnione są terapią ręki, która ma na celu zwiększyć wydajność i efektywność terapii. Aktywna mama, pasjonatka zdrowia oraz znana z poczucia humoru terapeutka. Swoje doświadczenia oraz wiedzę systematycznie uzupełniam poprzez szkolenia i kursy, dzięki którym jestem w stanie sprostać różnym wyzwaniom dnia codziennego w mojej pracy, a dzieciom zagwarantować super zabawę oraz miłe chwile. Terapia w takim przypadku wydaje się formą rozwoju dla dziecka. W pracy koncentruję się nad dziećmi, by terapia przebiegła sprawnie z nastawieniem na „małego człowieka" i jego dobro. Wspieram również rodziców w procesie terapii dziecka poprzez porady oraz edukacje.
Karolina Lech

 

Karolina Lech

trener TUS

Obecnie studiuję Psychologię na Uniwersytecie Krakowskim, gdzie rozwijam swoją pasję do zrozumienia ludzkich zachowań i emocji. Jako Trener Umiejętności Społecznych (TUS) pracuję z dziećmi, co sprawia mi ogromną radość. Moja praca z nimi koncentruje się na pomaganiu w budowaniu pewności siebie, nawiązywaniu relacji oraz rozwijaniu umiejętności społecznych. Czerpię satysfakcję z obserwowania ich postępów i radości, gdy odkrywają swoje możliwości. Prywatnie interesuję się jogą oraz uwielbiam malować obrazy, co pozwala mi na relaks i twórcze wyrażanie siebie.
Ewelina Pogwizd

 

Ewelina Pogwizd

terapeuta, SI, trener TUS, terapeuta ręki

Z wykształcenia jestem pedagogiem, terapeutą zajęciowym, terapeutą integracji sensorycznej, terapeutą ręki oraz terapeutą TUS. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W miarę możliwości staram się poszerzać swoją wiedzę adekwatnie do potrzeb dzieci, z którymi pracuję. Na co dzień pracuję z dziećmi w placówce opiekuńczo-wychowawczej oraz w żłobku. W fundacji prowadzę zajęcia z integracji sensorycznej. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywam od 10 lat, począwszy od wolontariatu, gdzie działałam na rzecz dzieci pochodzących z trudnych środowisk rodzinnych. W pracy z dziećmi kieruję się zasadą nauki przez zabawę. W wolnym czasie lubię czytać książki, chodzić na długie spacery.
PSYCHOLODZY/PSYCHOTERAPEUCI
Małgorzata Kosiba

 

Małgorzata Kosiba

psycholog, trener TUS

Psycholog, dydaktyk SWPS, socjoterapeuta, trener BrainCore, psychoterapeuta w trakcie całościowego szkolenia w nurcie Gestalt. Pracuję w obszarze diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Posiadam doświadczenie w pracy indywidualnej oraz grupowej w obszarze rozwoju osobistego, terapii dzieci i młodzieży, socjoterapii, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej oraz doradztwa zawodowego. W swoje pracy wykorzystuję różnorodne narzędzia i metody pracy terapeutycznej dopasowane do potrzeb dziecka. Swój warsztat pracy oraz wiedzę nieustanie wzbogacam poprzez liczne szkolenia i kursy. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego kursu z Psychoterapii Gestalt.
Urszula Lewoc

 

Urszula Lewoc

psycholog, trener TUS

Jestem psycholożką, trenerką TUS, facylitatorką metod radzenia sobie ze stresem opracowanych przez WHO, specjalistką ds. ustalania poziomu potrzeby wsparcia przy Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Ukończyłam także studia podyplomowe z psychologii edukacyjnej z przygotowaniem pedagogicznym oraz kurs dla trenerów zatrudnienia wspomaganego. Bliski jest mi temat niepełnosprawności (czy jak lubię mówić: różnosprawności) – mam doświadczenie w pracy z OzN i ich bliskimi w warsztacie terapii zajęciowej i organizacji pozarządowej. Prowadzę konsultacje dla dzieci i dorosłych oraz szkolenia i warsztaty dla różnych podmiotów. W Fundacji zajmuję się terapią psychologiczną dzieci, treningami umiejętności społecznych dla dzieci z różnymi trudnościami oraz wsparciem indywidualnym i grupowym rodziców. Regularnie biorę udział w licznych szkoleniach z zakresu psychologii klinicznej, interwencji kryzysowej, psychoedukacji i różnych narzędzi i metod terapeutycznych. W swojej pracy kieruję się empatycznym, otwartym i pozytywnym spojrzeniem na człowieka, wskazując na jego potrzeby i zasoby.
Magda Wydra

 

Magda Wydra

psycholog, trener TUS

Jestem psychologiem oraz trenerem treningu umiejętności społecznych. Swoje wykształcenie uzyskałam na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, gdzie studiowałam psychologię ze specjalizacją kliniczną. Jednak to praca z dziećmi daje mi najwięcej satysfakcji. Swoje doświadczenie zdobywałam w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz warsztacie terapii zajęciowej dla osób z niepełnosprawnościami. W pracy z dziećmi priorytetem jest dla mnie zbudowanie bezpiecznej atmosfery opartej na zaufaniu, a także całościowe podejście do trudności, z którą boryka się dziecko. Zależy mi na stałym rozwoju, aby jak najlepiej wspierać swoich pacjentów. Prywatnie moją największą pasją jest taniec, który towarzyszy mi w życiu od wielu lat.
INSTRUKTOR DOGOTERAPII

 

Marek Burzyński

instruktor dogoterapii

Pomagam dzieciom w przezwyciężaniu strachu przed czworonogiem oraz edukuje je poprzez zabawę jak prawidłowo zachować się w obecności psa. Prowadzę również PsieWarsztaty. Terapia z udziałem psa wspomaga procesy rehabilitacji i innych chorób. W życiu prywatnym jestem miłośnikiem zwierząt oraz prowadzę aktywny tryb życia.