REGULAMIN KORZYSTANIA Z ZAJĘĆ
W FUNDACJI ROZWOJU I TERAPII „MOJA PRZESTRZEŃ”
Regulamin ważny od dnia 15.11.2023
Niniejszy Regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa zasady korzystania z zajęć organizowanych w Fundacji Rozwoju i Terapii „Moja Przestrzeń”, zwanej dalej „Fundacją”, zarejestrowanej pod numerem KRS: 0000748461 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
I. ZASADY OGÓLNE
- Warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia w Fundacji jest złożenie przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka oświadczenia o woli skierowania dziecka na zajęcia oraz o zaakceptowaniu postanowień Regulaminu. Złożenie oświadczenia woli stanowi nawiązanie umowy cywilnoprawnej regulowanej przez postanowienia niniejszego Regulaminu.
- Zajęcia indywidualne odbywają się w Fundacji przy ul. Świętokrzyskiej 4/1 lub Świętokrzyskiej 4/2 w Krakowie, natomiast zajęcia grupowe mogą się odbywać w Fundacji lub w przedszkolach, szkołach i innych placówkach.
- Usługi świadczone są wyłącznie przez osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje do ich wykonywania, potwierdzone stosownymi dyplomami, certyfikatami lub zaświadczeniami, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz kierując się zasadami etyki zawodowej.
- Z tytułu wykonywania usług, Fundacji należne jest wynagrodzenie opisane w Cenniku, zamieszczonym na stronie internetowej www.mojaprzestrzen.pl oraz dostępny w siedzibie Fundacji.
II. ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY W FUNDACJI
- W skład zespołu terapeutycznego Fundacji mogą wchodzić: koordynator terapii, terapeuta, psycholog, logopeda, dietetyk oraz inni specjaliści, w zależności od potrzeb dziecka i jego rodziny.
- Rolą koordynatora terapii dziecka i jego rodziny jest ustalanie i koordynowanie planu terapii podjętych w Fundacji, a także pomoc w uzyskaniu wsparcia terapeutycznego poza Fundacją.
- Do zadań zespołu terapeutycznego Fundacji należy:
- ustalenie, na podstawie diagnozy, poziomu funkcjonowania dziecka, kierunków i harmonogramu działań terapeutycznych, podejmowanych w Fundacji i wsparcia rodziny dziecka, uwzględniających rozwijanie aktywności i uczestnictwo dziecka w życiu społecznym oraz eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniającym jego funkcjonowanie,
b. na życzenie rodziców/prawnych opiekunów nawiązywanie współpracy z przedszkolem, szkołą podstawową lub innym podmiotem, w którym dziecko jest objęte oddziaływaniami edukacyjnymi lub terapeutycznymi, w celu zapewnienia spójności wszystkich oddziaływań wspomagających rozwój dziecka.
- Zespół współpracuje z rodziną dziecka w szczególności przez:
a. udzielanie pomocy w zakresie kształtowania postaw i zachowań pożądanych w kontaktach z dzieckiem – wzmacnianie więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicami i dzieckiem, rozpoznawanie zachowań dziecka i utrwalanie właściwych reakcji na te zachowania,
b. udzielanie instruktażu i porad oraz prowadzenie konsultacji w zakresie pracy z dzieckiem,
c. pomoc w przystosowaniu warunków w środowisku domowym do potrzeb dziecka oraz w pozyskaniu i wykorzystaniu w pracy z dzieckiem odpowiednich środków dydaktycznych i niezbędnego sprzętu.
III. ORGANIZACJA ZAJĘĆ
- W celu skorzystania z usług Fundacji, rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do zapisania dziecka na określone zajęcia przez zgłoszenie pod nr tel.: 50 66 99 615 lub mailem: biuro@mojaprzestrzen.pl lub osobiście w siedzibie Fundacji. Zapisanie dziecka na zajęcia oznacza akceptację Klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych oraz Regulaminu.
- Rezerwacja stałego terminu zajęć wymaga wykupienie pakietu zajęć (min. 4 zajęcia)
- Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do dostarczenia terapeucie wszelkich dokumentów dotyczących stanu zdrowia dziecka, informacji o innych prowadzonych terapiach mogących mieć związek z aktualną sytuacją dziecka, zmianach w stanie zdrowia dziecka, przyjmowanych lekach, diagnozach, etc.
- Czas trwania standardowej jednostki zajęciowej terapii wynosi 50 min. Rozmowa/konsultacja terapeuty z rodzicem/opiekunem prawnym odbywa się w ramach jednostki zajęciowej.
- Potrzeba rozmowy z terapeutą, powinna być zgłoszona przez rodzica/opiekuna prawnego na recepcji lub bezpośrednio u terapeuty przed zajęciami. Możliwe jest spotkanie rodzica/opiekuna prawnego z terapeutą, poza umówioną jednostką terapeutyczną. Dodatkowe konsultacje terapeuty z rodzicem są odpłatne, za wyjątkiem jeśli Fundacja określi inaczej.
- Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest stawić się punktualnie z dzieckiem na umówioną godzinę. W przypadku spóźnienia zajęcia terapeutyczne nie będą przedłużane ze względu na dobro innych pacjentów i organizację pracy.
- Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do punktualnego odbierania dziecka z zajęć. Po opuszczeniu sali przez dziecko/zakończeniu zajęć, za pobyt dziecka na terenie Fundacji odpowiedzialny jest rodzic/opiekun prawny.
- Obecność rodzica/opiekuna prawnego na zajęciach wymaga zgody terapeuty, który będzie kierował się dobrem dziecka i efektywnością zajęć.
- Rodzic/opiekun prawny ma możliwość złożenia prośby o wydanie pisemnej informacji o dziecku do 30 dni od ostatnich zajęć z terapeutą.
- Zajęcia grupowe nie są odrabiane w przypadku nieobecności dziecka. Opłata za zajęcia grupowe, na które nie stawiło się dziecko, nie podlega zwrotowi.
- W sytuacjach szczególnych , gdy zachowanie dziecka uniemożliwia przeprowadzenie terapii lub gdy dziecko zagraża bezpieczeństwu swojemu lub terapeuty, terapeuta może przerwać zajęcia, informując rodzica o przyczynie wcześniejszego ich zakończenia.
IV. ZASADY ODWOŁYWANIA ZAJĘĆ
- Fundacja nie ma obowiązku przypominania o ustalonych terminach wizyt.
- Fundacja dopuszcza możliwość bezpłatnego odwołania zajęć minimum 24 godziny przed zaplanowanymi zajęciami. Jeżeli nieobecność dotyczy zajęć poniedziałkowych, można je odwołać bezpłatnie z minimum 48h wyprzedzeniem. W przeciwnym razie rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do opłacenia zajęć, nawet jeśli się nie odbyły. W przypadku pakietu – wizyta przepada.
- Odwołania zajęć można dokonać w formie: telefonicznej (tel. 506 699 615) pod warunkiem nawiązania kontaktu z pracownikiem Fundacji, smsem lub osobistej. Warunkiem odwołania w formie mailowej (biuro@mojaprzestrzen.pl), jest otrzymanie informacji zwrotnej od pracownika Fundacji.
- Rodzic/opiekun zobowiązuje się do każdorazowego informowania Fundacji z możliwie dużym wyprzedzeniem o nieobecności na zaplanowanych zajęciach.
- Fundacja zastrzega sobie prawo do odwoływania zajęć z ważnych przyczyn. Jednocześnie Fundacja zobowiązuje się do informowania z możliwie dużym wyprzedzeniem o konieczności odwołania zajęć. Fundacja jest zobowiązana uzgodnić z rodzicem/opiekunem prawnym termin odrobienia zajęć.
- Odrabianie zajęć odwołanych, odbywa się w miarę wolnych godzin, którymi dysponuje terapeuta.
- W przypadku niestawienia się na zarezerwowane zajęcia bez uprzedniego powiadomienia o nieobecności, rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do bezwarunkowej zapłaty wynagrodzenia należnego jak w przypadku, gdy dziecko bierze udział w zajęciach (w przypadku wykupionego pakietu zajęć, uważa się je za zrealizowane).
- W przypadku wykupienia pakietu zajęć, obowiązują ograniczenia dotyczące ilości odrabianych zajęć: nie więcej niż 1 odwołanie/odrabianie w pakiecie 4 zajęć, 3 odwołania/odrabiania w pakiecie 10 zajęć.
- W przypadku rezerwacji terminów na przeprowadzenie Diagnozy, odwołania lub przełożenia spotkania diagnostycznego można dokonać 1 raz.
- W przypadku nadmiernej ilości odwołań lub nieprzestrzegania przez rodziców zaleceń otrzymanych od terapeutów w formie pisemnej lub ustnie, Fundacja ma prawo do anulowania stałego terminu zajęć ponieważ wówczas Fundacja nie może ponosić odpowiedzialności za skuteczność terapii, której efektywność wymaga zaangażowania i systematycznego uczestnictwa w zajęciach.
V. ZASADY PŁATNOŚCI ZA USŁUGI
- Płatność wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług dokonywana jest w oparciu o Cennik, zamieszczony na stronie www.mojaprzestrzen.pl oraz dostępny w siedzibie Fundacji. Wynagrodzenie powinno być uiszczane z góry, przed rozpoczęciem korzystania z usługi.
- Płatność można dokonywać:
- na rachunek bankowy Fundacji 46 1090 1665 0000 0001 3746 5846, w formie gotówkowej w recepcji Fundacji, przez terminal płatniczy dostępny w recepcji Fundacji.
- Tytuł przelewu powinien obejmować: imię i nazwisko dziecka oraz daty planowanych spotkań.
- Aby otrzymać fakturę VAT należy zgłosić chęć otrzymania faktury przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego.
- W przypadku odwołania lub nieprzeprowadzenia umówionych zajęć z przyczyn innych, niż wina rodzica/opiekuna prawnego, uiszczone wynagrodzenie za odwołane zajęcia zostanie zwrócone rodzicowi/opiekunowi prawnemu lub za jego zgodą przeznaczone na pokrycie wynagrodzenia w następnym miesiącu. Zwrot płatności za usługi niewykonane wskutek odstąpienia rodzica/opiekuna prawnego od umowy zostanie dokonany na identycznych zasadach.
- W przypadku gdy rodzic/opiekun prawny opóźnia się z zapłatą wynagrodzenia przez okres przekraczający dzień wykonania usługi, Fundacja ma prawo do zawieszenia świadczenia usług do czasu uregulowania zaległości.
VI. BEZPIECZEŃSTWO OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG FUNDACJI
- Dzieci do 12 roku życia są przyprowadzane i odprowadzane przez rodziców, opiekunów prawnych lub inne osoby dorosłe upoważnione pisemnie przez rodziców, opiekunów prawnych. Opiekunowie zobowiązani są do przebywania na terenie Fundacji w czasie trwania zajęć.
- W gabinecie terapeutycznym lub na sali terapeutycznej dziecko może przebywać jedynie w obecności specjalisty.
- Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na rozpoczęcie zajęć lub na wyjście z opiekunem oraz przebywającego na terenie przyległym do siedziby Fundacji odpowiada rodzic/opiekun prawny.
- Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do rzetelnego informowania specjalisty realizującego usługi z zakresu diagnozy, terapii lub poradnictwa o wszelkich istotnych czynnikach, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie oraz samopoczucie dziecka podczas zajęć.
- Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Zarządu Fundacji o wszelkich zaobserwowanych na terenie Fundacji czynnikach, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia lub życia klientów i pracowników Fundacji.
- Rodzic/opiekun prawny odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez dziecko.
VII. REZYGNACJA Z ZAJĘĆ
- Rodzic/opiekun prawny może zrezygnować z zajęć najpóźniej do 48 godzin poprzedzających zajęcia. Jeżeli rodzic/opiekun wykupił wcześniej pakiet zajęć, zwrot za niezrealizowane zajęcia nie przysługuje.
- Zakończenie współpracy z Fundacją odbywa się przez oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego o rezygnacji z zajęć prowadzonych przez Fundację.
VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Regulamin dostępny jest w siedzibie Fundacji przy ul. Świętokrzyskiej 4/2 w Krakowie.
- O wszelkich zmianach w Regulaminie rodzice/opiekunowie prawni zostają powiadomieni drogą e- mailową lub telefoniczną. Brak zgody na zastosowane w Regulaminie zmiany uprawnia rodzica/opiekuna prawnego do rezygnacji z zajęć w Fundacji ze skutkiem natychmiastowym.
- Wszelkie spory wynikłe w związku ze świadczeniem usług przez Fundację będą rozstrzygane przez sąd właściwy wedle przepisów postępowania cywilnego.
Regulamin ważny od dnia 15.11.2023
- Warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia w Fundacji jest złożenie przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka oświadczenia o woli skierowania dziecka na zajęcia oraz o zaakceptowaniu postanowień Regulaminu. Złożenie oświadczenia woli stanowi nawiązanie umowy cywilnoprawnej regulowanej przez postanowienia niniejszego Regulaminu.
- Zajęcia indywidualne odbywają się w Fundacji przy ul. Świętokrzyskiej 4/1 lub Świętokrzyskiej 4/2 w Krakowie, natomiast zajęcia grupowe mogą się odbywać w Fundacji lub w przedszkolach, szkołach i innych placówkach.
- Usługi świadczone są wyłącznie przez osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje do ich wykonywania, potwierdzone stosownymi dyplomami, certyfikatami lub zaświadczeniami, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz kierując się zasadami etyki zawodowej.
- Z tytułu wykonywania usług, Fundacji należne jest wynagrodzenie opisane w Cenniku, zamieszczonym na stronie internetowej www.mojaprzestrzen.pl oraz dostępny w siedzibie Fundacji.
- W skład zespołu terapeutycznego Fundacji mogą wchodzić: koordynator terapii, terapeuta, psycholog, logopeda, dietetyk oraz inni specjaliści, w zależności od potrzeb dziecka i jego rodziny.
- Rolą koordynatora terapii dziecka i jego rodziny jest ustalanie i koordynowanie planu terapii podjętych w Fundacji, a także pomoc w uzyskaniu wsparcia terapeutycznego poza Fundacją.
- Do zadań zespołu terapeutycznego Fundacji należy:
- ustalenie, na podstawie diagnozy, poziomu funkcjonowania dziecka, kierunków i harmonogramu działań terapeutycznych, podejmowanych w Fundacji i wsparcia rodziny dziecka, uwzględniających rozwijanie aktywności i uczestnictwo dziecka w życiu społecznym oraz eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniającym jego funkcjonowanie,
- Zespół współpracuje z rodziną dziecka w szczególności przez:
- W celu skorzystania z usług Fundacji, rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do zapisania dziecka na określone zajęcia przez zgłoszenie pod nr tel.: 50 66 99 615 lub mailem: biuro@mojaprzestrzen.pl lub osobiście w siedzibie Fundacji. Zapisanie dziecka na zajęcia oznacza akceptację Klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych oraz Regulaminu.
- Rezerwacja stałego terminu zajęć wymaga wykupienie pakietu zajęć (min. 4 zajęcia)
- Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do dostarczenia terapeucie wszelkich dokumentów dotyczących stanu zdrowia dziecka, informacji o innych prowadzonych terapiach mogących mieć związek z aktualną sytuacją dziecka, zmianach w stanie zdrowia dziecka, przyjmowanych lekach, diagnozach, etc.
- Czas trwania standardowej jednostki zajęciowej terapii wynosi 50 min. Rozmowa/konsultacja terapeuty z rodzicem/opiekunem prawnym odbywa się w ramach jednostki zajęciowej.
- Potrzeba rozmowy z terapeutą, powinna być zgłoszona przez rodzica/opiekuna prawnego na recepcji lub bezpośrednio u terapeuty przed zajęciami. Możliwe jest spotkanie rodzica/opiekuna prawnego z terapeutą, poza umówioną jednostką terapeutyczną. Dodatkowe konsultacje terapeuty z rodzicem są odpłatne, za wyjątkiem jeśli Fundacja określi inaczej.
- Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest stawić się punktualnie z dzieckiem na umówioną godzinę. W przypadku spóźnienia zajęcia terapeutyczne nie będą przedłużane ze względu na dobro innych pacjentów i organizację pracy.
- Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do punktualnego odbierania dziecka z zajęć. Po opuszczeniu sali przez dziecko/zakończeniu zajęć, za pobyt dziecka na terenie Fundacji odpowiedzialny jest rodzic/opiekun prawny.
- Obecność rodzica/opiekuna prawnego na zajęciach wymaga zgody terapeuty, który będzie kierował się dobrem dziecka i efektywnością zajęć.
- Rodzic/opiekun prawny ma możliwość złożenia prośby o wydanie pisemnej informacji o dziecku do 30 dni od ostatnich zajęć z terapeutą.
- Zajęcia grupowe nie są odrabiane w przypadku nieobecności dziecka. Opłata za zajęcia grupowe, na które nie stawiło się dziecko, nie podlega zwrotowi.
- W sytuacjach szczególnych , gdy zachowanie dziecka uniemożliwia przeprowadzenie terapii lub gdy dziecko zagraża bezpieczeństwu swojemu lub terapeuty, terapeuta może przerwać zajęcia, informując rodzica o przyczynie wcześniejszego ich zakończenia.
- Fundacja nie ma obowiązku przypominania o ustalonych terminach wizyt.
- Fundacja dopuszcza możliwość bezpłatnego odwołania zajęć minimum 24 godziny przed zaplanowanymi zajęciami. Jeżeli nieobecność dotyczy zajęć poniedziałkowych, można je odwołać bezpłatnie z minimum 48h wyprzedzeniem. W przeciwnym razie rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do opłacenia zajęć, nawet jeśli się nie odbyły. W przypadku pakietu – wizyta przepada.
- Odwołania zajęć można dokonać w formie: telefonicznej (tel. 506 699 615) pod warunkiem nawiązania kontaktu z pracownikiem Fundacji, smsem lub osobistej. Warunkiem odwołania w formie mailowej (biuro@mojaprzestrzen.pl), jest otrzymanie informacji zwrotnej od pracownika Fundacji.
- Rodzic/opiekun zobowiązuje się do każdorazowego informowania Fundacji z możliwie dużym wyprzedzeniem o nieobecności na zaplanowanych zajęciach.
- Fundacja zastrzega sobie prawo do odwoływania zajęć z ważnych przyczyn. Jednocześnie Fundacja zobowiązuje się do informowania z możliwie dużym wyprzedzeniem o konieczności odwołania zajęć. Fundacja jest zobowiązana uzgodnić z rodzicem/opiekunem prawnym termin odrobienia zajęć.
- Odrabianie zajęć odwołanych, odbywa się w miarę wolnych godzin, którymi dysponuje terapeuta.
- W przypadku niestawienia się na zarezerwowane zajęcia bez uprzedniego powiadomienia o nieobecności, rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do bezwarunkowej zapłaty wynagrodzenia należnego jak w przypadku, gdy dziecko bierze udział w zajęciach (w przypadku wykupionego pakietu zajęć, uważa się je za zrealizowane).
- W przypadku wykupienia pakietu zajęć, obowiązują ograniczenia dotyczące ilości odrabianych zajęć: nie więcej niż 1 odwołanie/odrabianie w pakiecie 4 zajęć, 3 odwołania/odrabiania w pakiecie 10 zajęć.
- W przypadku rezerwacji terminów na przeprowadzenie Diagnozy, odwołania lub przełożenia spotkania diagnostycznego można dokonać 1 raz.
- W przypadku nadmiernej ilości odwołań lub nieprzestrzegania przez rodziców zaleceń otrzymanych od terapeutów w formie pisemnej lub ustnie, Fundacja ma prawo do anulowania stałego terminu zajęć ponieważ wówczas Fundacja nie może ponosić odpowiedzialności za skuteczność terapii, której efektywność wymaga zaangażowania i systematycznego uczestnictwa w zajęciach.
- Płatność wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług dokonywana jest w oparciu o Cennik, zamieszczony na stronie www.mojaprzestrzen.pl oraz dostępny w siedzibie Fundacji. Wynagrodzenie powinno być uiszczane z góry, przed rozpoczęciem korzystania z usługi.
- Płatność można dokonywać:
- na rachunek bankowy Fundacji 46 1090 1665 0000 0001 3746 5846, w formie gotówkowej w recepcji Fundacji, przez terminal płatniczy dostępny w recepcji Fundacji.
- Tytuł przelewu powinien obejmować: imię i nazwisko dziecka oraz daty planowanych spotkań.
- Aby otrzymać fakturę VAT należy zgłosić chęć otrzymania faktury przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego.
- W przypadku odwołania lub nieprzeprowadzenia umówionych zajęć z przyczyn innych, niż wina rodzica/opiekuna prawnego, uiszczone wynagrodzenie za odwołane zajęcia zostanie zwrócone rodzicowi/opiekunowi prawnemu lub za jego zgodą przeznaczone na pokrycie wynagrodzenia w następnym miesiącu. Zwrot płatności za usługi niewykonane wskutek odstąpienia rodzica/opiekuna prawnego od umowy zostanie dokonany na identycznych zasadach.
- W przypadku gdy rodzic/opiekun prawny opóźnia się z zapłatą wynagrodzenia przez okres przekraczający dzień wykonania usługi, Fundacja ma prawo do zawieszenia świadczenia usług do czasu uregulowania zaległości.
- Dzieci do 12 roku życia są przyprowadzane i odprowadzane przez rodziców, opiekunów prawnych lub inne osoby dorosłe upoważnione pisemnie przez rodziców, opiekunów prawnych. Opiekunowie zobowiązani są do przebywania na terenie Fundacji w czasie trwania zajęć.
- W gabinecie terapeutycznym lub na sali terapeutycznej dziecko może przebywać jedynie w obecności specjalisty.
- Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na rozpoczęcie zajęć lub na wyjście z opiekunem oraz przebywającego na terenie przyległym do siedziby Fundacji odpowiada rodzic/opiekun prawny.
- Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do rzetelnego informowania specjalisty realizującego usługi z zakresu diagnozy, terapii lub poradnictwa o wszelkich istotnych czynnikach, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie oraz samopoczucie dziecka podczas zajęć.
- Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Zarządu Fundacji o wszelkich zaobserwowanych na terenie Fundacji czynnikach, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia lub życia klientów i pracowników Fundacji.
- Rodzic/opiekun prawny odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez dziecko.
- Rodzic/opiekun prawny może zrezygnować z zajęć najpóźniej do 48 godzin poprzedzających zajęcia. Jeżeli rodzic/opiekun wykupił wcześniej pakiet zajęć, zwrot za niezrealizowane zajęcia nie przysługuje.
- Zakończenie współpracy z Fundacją odbywa się przez oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego o rezygnacji z zajęć prowadzonych przez Fundację.
- Regulamin dostępny jest w siedzibie Fundacji przy ul. Świętokrzyskiej 4/2 w Krakowie.
- O wszelkich zmianach w Regulaminie rodzice/opiekunowie prawni zostają powiadomieni drogą e- mailową lub telefoniczną. Brak zgody na zastosowane w Regulaminie zmiany uprawnia rodzica/opiekuna prawnego do rezygnacji z zajęć w Fundacji ze skutkiem natychmiastowym.
- Wszelkie spory wynikłe w związku ze świadczeniem usług przez Fundację będą rozstrzygane przez sąd właściwy wedle przepisów postępowania cywilnego.